Skip to content

Wkrótce premiera!

Jedyny tak prosto wyjaśniony i kompleksowy kurs Kubernetes

Zobaczysz jakie to wszystko jest proste i sam się zdzwisz jak kolejne elementy będą układać się w spójną, logiczną całość. Nabierzesz praktycznych umiejętności i wykorzystasz to co Kubernetes ma najlepsze do zaoferowania.

🎉 Oficjalna premiera kursu już w środę 6 września o 19:00

Dlaczego Kubernetes?

Zostań cenionym ekspertem od Kubernetes

Kubernetes to tylko technologia, ale za to taka, która rewolucjonizowała podejście do tworzenia infrastruktury i dostarczania na nią aplikacji.

Dzięki niej możliwe jest łatwiejsze i szybsze tworzenie autoskalowalnych środowisk w chmurze publicznej oraz poza nią. Dlatego tak wiele organizacji zaczęło używać Kubernetes lub się do tego przymierza.

A specjalistów wciąż brakuje i stąd ta umiejętność jest teraz w cenie – Ci co go znają zarabiają więcej!

Jeśli zobaczysz na wyniki wyszukiwań ofert pracy na popularnych portalach z ogłoszeniami to zauważysz, że ilość nieobsadzonych stanowisk jest olbrzymia, a stawki rzędu 20, 30 lub nawet 40 tysięcy złotych (brutto na UoP lub netto dla b2b) nie są niczym nadzwyczajnym.

A czy wiesz dlaczego jest tak mało ludzi, którzy potrafią to ogarnąć? Bo niewiele próbuje. Myślą, że to za trudne, że nie dadzą rady.
Wmawiają sobie, że to nie dla nich. Żyją z przeświadczeniem, że to kolejna technologia jak inne i pewnie jakoś dadzą radę bez niej.

Co zawiera kurs?

Co znajdziesz w "pudełku"?

Co zawiera kurs?

Kurs jest podzielony na dwie odrębne części.

Do tego poziomu dochodzą inne kursy (gorzej, lub lepiej)

Tutaj stajesz się profesjonalistą

Fundamenty

Znajdziesz w niej podstawy działania Kubernetesa oraz najważniejsze obiekty, które pozwolą Ci uruchomić aplikacje na dowolnym klastrze Kubernetesa.

PRO

Zawiera ona zaawansowane techniki niezbędne do uruchamiania aplikacji na środowiskach produkcyjnych. Znajdziesz tu elementy do zabezpieczenia dostępu do klastra, ruchu między aplikacjami, zarządzania zasobami, schedulingu, autoskalowania i wielu innych.

Co da Ci ten kurs?

Dzięki temu kursowi

Zrozumiesz w końcu jak działa Kubernetes – zarówno od strony użytkownika oraz od strony platformy. Nie uwierzysz jak wszystko zacznie być logiczne i proste!

Zabezpieczysz swoje aplikacje i klaster wykorzystując wbudowane mechanizmy Kubernetesa, aby uniknąć przykrych konsekwencji ataku na Twoją platformę

Optymalnie wykorzystasz zasoby klastra, aby Twoje aplikacje chodziły szybciej przy efektywnej utylizacji sprzętu (lub zasobów chmury)

Wyjdziesz poza podstawy i nauczysz się profesjonalnych praktyk dla środowisk produkcyjnych

Wykorzystasz zaawansowane funkcje Kubernetes, które ułatwią Ci pracę i pomogą stać Ci się cenionym specjalistą w tej dziedzinie

Wzrośnie Twoja pewność siebie i poczujesz, że Twoja kariera nabiera właściwego rozpędu!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs stworzyłem z myślą o następujących osobach:

Początkujący

Osoby zaczynające swoją przygodę
z Kubernetesem i portzebują poznać go
od podstaw, dla nich dedykowana część fundamenty.

Jeśli jesteś takim programistą, inżynierem testów czy myślisz o karierze w obszarze DevOps to dla Ciebie przygotowałem część kursu Fundamenty.

Poszukujący

Osoby, które już używają Kubernetesa
lub miały z nim styczność, ale nie czują się jeszcze w nim swobodnie i potrzebują ugruntować swoją wiedzę zanim wyruszą na głębokie wody profesjonalnych zastosowań, dla nich fundamenty i możliwe że PRO

Jeśli jesteś programistą backendowych
czy full stack, inżynierem QA tworzącym automatyczne testy czy pracujesz jako DevOps engineer to dla Ciebie jest część Fundamenty do ugruntowania wiedzy i PRO, aby ją poszerzyć.

Profesjonaliści

Użytkownicy Kubernetesa z pewnym doświadczeniem bojowym, którzy czują niedosyt i szukają profesjonalnej wiedzy
o zaawansowanych praktykach i technikach.

Jeśli jesteś senior programistą, architektem oprogramowania, senior inżynierem lub architektem DevOps/DevSecOps
i chcesz budować profesjonalne rozwiązania na Kubernetesie to dla Ciebie właśnie przygotowałem część PRO.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs NIE jest dla Ciebie jeśli

Nie korzystasz nigdy z linii poleceń i nie masz ochoty/odwagi zacząć – możesz się zagubić, bo jest całkiem sporo poleceń przy pracy ze środowiskiem Kubernetesowym

Dopiero zaczynasz w IT – do zrozumienia i wykorzystania wiedzy z kursu jest wymagana podstawowa wiedza o aplikacjach (głównie webowych). Kubernetes służy ich uruchamianiu, ale nie musisz ich pisać. To nie jest kurs dla stawiających swoje pierwsze kroki w obszarze IT.

Wolisz wiedzę czysto teoretyczną – kurs jest praktyczny i skupia się na rozwiązywaniu konkretnych problemów dzięki zastosowaniu Kubernetesa. Uczy on używać jego funkcji, a nie powiela tylko tego co sam znajdziesz w dokumentacji.

O mnie

Jestem Tomek i zajmowałem się Kubernetesem zanim stał się on modny.

Od zawsze miałem bzika na punkcie automatyzacji i używam chmury, kontenerów i Kubernetesa do budowania efektywnych platform dla aplikacji. Zdobyłem kilkanaście certyfikatów branżowych u największych dostawców, aby posiąść wiedzę o najlepszych praktykach. Pomagałem wielu dużym firmom z Polski i zagranicy, gdzie z sukcesem realizowałem projekty zmieniające podejście do utrzymywania skonteneryzowanych środowisk. Ostatnie kilka lat spędziłem tysiące godzin na salach szkoleniowych ucząc o Kubernetesie setki osób. Do tego są tysiące tych, którzy obejrzeli mój kurs online “Kubernetes po polsku” i gdy ich spotykam na żywo to opowiadają jak mój prosty sposób przekazywania wiedzy o złożonej technologii odmienił ich życie zawodowe. Prowadzę stronę cloudowski.com, nagrywam wideo o technologiach na YouTube, mam też Podcast i tworzę materiały, które pomagają w rozwoju umiejętności DevOps.

Niedawno wywróciłem moje życie zawodowe do góry nogami i w całości zająłem się rozwojem karier innych ludzi. Moją pasją jest zdobywanie wiedzy
o przydatnych technologiach z obszaru DevOps, a następnie przekazywanie jej w jak najprostszy sposób moim odbiorcom.

Wkurza mnie jak wiele osób marnuje swój potencjał zamiast wyjść i udowodnić sobie na co ich stać. Ogrom wiedzy i poziom złożoności jest przytłaczający, ale wierzę, że moje materiały mogą realnie pomóc wszystkim tym, którzy chcą się rozwijać i osiągnąć więcej.